سیب زمینی

سیب زمینی :

سیب زمینی با نام علمیsolanum tuberosum یکی از گیاهان غده ای است که در تغذیه مردم جهان دارای اهمیت بسیاری می باشد.سیب زمینی بومی آمریکای جنوبی و اصل آن از کشور پرو می باشد.

آب وهوای مناسب :

برای همه شرایط آب هوایی کاشت سیب زمینی امکان پذیر می باشد.

سیب زمینی بدون جوانه زنی قبلی در ۸درجه سانتی گراد جوانه زده وغده های جوانه زده در ۸ الی ۹ درجه سانتی گراد شروع به رشد می کنند .مناسبترین دما برای رشد ۱۸ تا ۲۰ درجه سلسیوس و مناسب ترین دمای خاک برای غده بندی ۱۶ تا ۲۰ درجه سلسیوس می باشد.

کاشت:

به چهار طریق کاشت امکان پذیر است:

۱-کاشت بذر حقیقی ۲-کاشت غده ۳ -کاشت جوانه ۴-کاشت بافت

کاشت به طریق غده باز به دو صورت انجام می پذیرد:

با جوانه زنی قبلی ، بدون جوانه زنی قبلی

روش های کاشت:

با فارو و یا شیار باز کن شیارهایی را در داخل خاک ایجاد می کنند در روی شیار ها به فاصله معین غده را قرار داده و روی آن را با خاک می پوشانند. غده ها را در فاصله معین کاشته وبر روی آن خاک می ریزند

در زراعت های سنتی به کمک بیل شیار ایجاد کرده وغده ها را در درون شیار به فواصل معین ریخته وبه روی آن خاک می ریزند .به وسیله دستگاه های نیمه وتمام اتوماتیک .به صورت جوی وپشته اگر عرض پشته ها زیاد باشد کاشت در ۲سمت پشته ها انجام می شود ولی اگر عرض پشته ها کم باشد کاشت در یک سمت پشته ها انجام می گیرد.

نیاز کودی در سیب زمینی:

نیتروژن

نیتروژن در رشد غده و برگ اهمیت بسیار دارد . مانند پتاسیم، مقدار زیادی از نیتروژن در طول حجم‌گیری سیب‌زمینی از برگ به غده بازیابی می‌شود.

فسفات

فسفات نیز در مقادیر نسبتاً زیاد برای مراحل رشد اولیه جهت تقویت ریشه و غده ها و د رانتهای فصل رشد برای حجم گیری گیاه  ضروری است.

پتاسیم

پتاسیم علاوه بر اینکه برای افزایش محصول همچنین برای حفظ رشد کامل غده ها نیز اهمیت دارد.

گوگرد

گوگرد در تمامی مراحل رشد و به‌خصوص برای جلوگیری از آسیب‌های پوستی سیب‌زمینی ضروری است.

کلسیم

برای رشد بدون تنش در برگ‌ها، منبع منظمی از کلسیم حیاتی است. برای جذب مقادیر اندکی از کلسیم در غده‌های سیب‌زمینی که تأثیر زیادی در کیفیت آن دارد، باید از کود کلسیم نسبتاً زیادی استفاده کرد.

منیزیم

این ماده بیشتر در اواخر رشد نیاز است،‌ به‌ویژه در طول زمان حجم‌گیری سیب‌زمینی این عنصر برای حفظ کیفیت غده‌های سیب‌زمینی اهمیت ویژه‌ای دارد.

ریزمغذی‌ها:

مقادیر کمی از ریز  مغذی ها برای رشد و افزایش کیفیت محصول  سیب زمینی لازم می باشد.

ازجمله کودهایی که در شرکت سازه های یاد نگار (سینکو) تولید می شوند و می توان برای سیب زمینی مورد استفاده قرار داد می توان به،کود شیمیایی اوره فسفات، کود استات کلسیم، کود مایع کلسیم ، کود استات منیزیم،سولفات منیزیم، کود گوگرد مایع و کود کامل NPK اشاره کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *