زراعت جو

جو:

جو با نام علمی  Hordeum vulgare می باشد.این گیاه جزء اولین غله هایی است که  انسان آن را کشت  نموده  تا چند صد سال پیش غله منحصر به فرد شمرده می شود که بعد ها گندم جایگزین آن شد.

عملیات کاشت:

بذرکاری جو از طریق دست پاش و یا به وسیله بذر کارها بطور خطی انجام می گیرد.

بذرکاری در مزارع به وسیله بذر افشان انجام می گیرد و برای زیر خاک کردن بذر از دیسک استفاده می گردد.

عمق بذر:

در خاک به عواملی نظیر زراعت دیم ،آبی ،کیفیت زمین و … بستگی داشته که حداکثر۵ تا ۶ سانتیمتر خواهد بود. در اراضی دیم عمق کاشت زیادتر بوده تا بذر برای روئیدن از رطوبت بیشتراعماق استفاده نماید. در اراضی حاصلخیز و مرغوب بذر درعمق کمتری کاشته شده و جوانه ها زودتر ازخاک بیرون می آیند. اما در زمین های نا هموار بذر در عمق بیشتری قرار گرفته تا شرایط خاک مشکلی در جوانه زنی بذر ایجاد نکند.

عملیات زراعی تهیه زمین:

آماده کردن زمین مستلزم اجرای عملیات شخم و دیسک و به همراه نرم کردن خاک و از بین بردن کلوخه ها می باشد.که براساس آبی یا دیم بودن نوع کشت ردیفی یا دستپاش و سیستم آبیاری انتخاب می گردد.

زمان کاشت :

کشت بهاره:در بهار کاشته می شود و به سرما حساس می باشد.

کشت پاییزه:در فصل پاییز کاشته می شود

کشت حد واسط: که نسبت به سرما مقاومت کمتری داشته و در نقاط نسبتاً گرمسیر در هر دو فصل بهار و پاییز کشت می شود.

در نقاط نسبتاً گرمسیر در هر دو فصل بهار و پاییز کشت می‌شود

تناوب زراعی :

جو در تناوب با نباتات روغنی و گیاهان وجینی مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل اینکه جو در مقابل عوامل نامساعد جوی، خشکی،گرما،شوری و عوامل نامساعد خاک مقاوم تراز گندم است..برای احیای خاک های شور در اول تناوب قرار می گیرد.

جو پاییزه در مناطق نیمه خشک که بارندگی آنها در فصول گرم سال می باشد، تقریبا ۱۰تا ۱۴ روز زودتر از گندم پاییزه کاشته می شود.جوی بهاره را باید زودتر کاشت نمود.تاخیر در کشت جو باعث لاغری دانه و عملکرد پایین می شود.

آبیاری مزرعه : در نقاط مختلف کشوربسته به شرایط آب و هوایی مزرعه جو را چند بار آبیاری میکنندکه تعدادآن از ۳ تا ۵ مرحله متفاوت می باشد. خاک اب(برای سبز شدن)، ساق آب(برای ظهور ساقه)، خوشه آب(برای بیرون آمدن خوشه)، گل آب(ابی که در موقع رسیدنه پرچم و مادگی و عمل تلقیح است)، دان آب(آبی که در موقع رسیدن دانه ها )می دهند .

کود دهی:

برای جو آبی به طور میانگین ۱۲۰ کیلوگرم کود شیمیایی فسفاته، ۱۲۰ کیلوگرم کود شیمیایی پتاسه و ۱۵۰ کیلوگرم کود شیمیایی ازته نیاز است. بهتر است برای هر یک از این کودهای شیمیایی یک سوم را قبل از پاشیدن بذر ، یک سوم را بعد از آبیاری دوم و یک سوم دیگر را در هنگام خوشه شدن جو ها استفاده کنید.

برداشت جو :

جو را در هنگامی که رطوبت دانه بین۳۰-۴۰ درصد باشد ، برداشت می کنند.در این میزان رطوبت،دانه ها چاق تر خواهد بود.

با  توجه به این میزان رطوبت دانه بالا است و باید از طریق مصنوعی رطوبت دانه را کاهش داد تا از فساد بعدی دانه جلوگیری به عمل آید.
جو بدون پوشینه معمولاً زودتر ازجو معمولی وگندم رسیده و زمان برداشت آن یا کمباین زمانی است که رطوبت دانه به کمتر از ۱۳-۱۴ درصد رسیده است .

از جمله کودهایی که در شرکت سازه های یادنگار(سینکو)تولید می شوند می توان به اسید هیومیک

کود شیمیایی کاملNPK، اشاره نمود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *